رمان نامی م.راهپیما(کهربا) نشر سخن

رمان نامی م.راهپیما(کهربا) نشر سخن

One thought on “رمان نامی م.راهپیما(کهربا) نشر سخن

 1. لاله توحدی says:

  با سلام
  من معمولا فقط از نویسنده هایی که آثارشون رو خوندم و برام شناخته شده هستند کتاب میخرم . برای اولین بار خواستم از یک نویسنده گمنام کتاب بخرم و بخونم که متاسفانه اصلا رغبت نکردم کتاب رو کامل بخونم . خیلی ضعیف بود .
  فقط نیم ساعت وقت صرفش کردم . بیشتر از این ارزشِ وقت گذاری نداشت . حیف از پول و حیف از وقت !

  نویسنده رو نمی شناسم اما به گمانم یک تین ایجر باشند که تازه دست به قلم برده چون سبک نوشتاری و قلمشون خیلی خام و نپخته و با افکاری بچه گانه بود .

  تنها نکته مثبتش پست آغازین رمان بود . شروع داستان خیلی خوب و جذاب بود و خواننده رو مشتاق به خوندن میکرد اما در ادامه فقط نا امیدی و دلزدگی بود که نصیب خواننده شد ! شخصیت پردازی مستقیم و البته ضعیف بود . گفتار و رفتار کاراکترهای قصه در تضاد با افکار و مونولوگهاشون بود . کلا شخصیتها به دل ننشستند تا مخاطب اونها رو بپذیره .

  راوی داستان اول شخص زن و مرد توامان بود . ای کاش راوی دانای کل و یا اول شخص مفرد زن میبود .
  وقتی قراره نویسنده ای داستانی رو از زبان مرد روایت کنه باید اونقدر تسلط داشته باشه که بتونه روایت مردونه داشته باشه اما نوع جمله پردازی و مونولوگهای نامی کاملا زنانه بود ! روایت داستان کاملا خطی و صاف بود .
  دیالوگها ضعیف و بچه گانه و گاها لوس بود . فضاسازی بد نبود .

  یک ایراد مهم دیگه این بود که نویسنده دائم از زبان قهرمانان داستانش در حال شعار دادن بود ! انگار در حال خوندن یک کتاب اخلاقی و پند و اندرز هستیم ! در حالی که یک نویسنده باید داستان رو طوری روایت کنه که خواننده خودش نتیجه گیری کنه که مثلا چه رفتارهایی خوب و پسندیده است و چه رفتارهایی ناپسند و مذموم . اما در این کتاب نویسنده در جای جای داستان از زبان کاراکترها شعار میداد و دوز شعاردهی خیلی بالا بود !
  در کل کار بسیار ضعیفی بود که توجهِ منِ خواننده رو جلب نکرد .
  با امید موفیت برای نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *